Andres Keevalliku stipendiumifond
04/03/2023

Tehnikaülikool õnnitleb ja tänab Andres Keevallikut sihtfondi loomisega

Tallinna Tehnikaülikooli vilistlane, teadlane ning pikaaegne rektor Andres Keevallik sai 24. veebruaril 80aastaseks. Märkimaks ära rektor emerituse silmapaistva panuse Tallinna Tehnikaülikooli arengusse on alma mater asutanud Tallinna Tehnikaülikooli arengufondi juurde Andres Keevalliku fondi. Fondi eesmärk on toetada Tallinna Tehnikaülikooli tudengeid, õppejõude ning ülikooli arenguks olulisi algatusi.

“Rektor Andres Keevallik on olnud Tehnikaülikooliga seotud praktiliselt kogu oma professionaalse elu. Ta on läbinud akadeemilise karjääri alates insenerist kuni professorini ning juhtinud erinevate tasandite struktuuriüksusi. Aastatel 2000-2005 ja 2010-2015 oli Andres Keevallik Tehnikaülikooli rektor. Tema panust ülikooli arengusse on raske üle hinnata,” sõnas rektor Tiit Land.

Fondi algkapitali moodustab Tehnikaülikooli sissemakse summas 8 000 eurot. Kõik, kes peavad lugu  Andres Keevalliku tööst ja hindamatust panusest  Tallinna Tehnikaülikooli arengusse, on oodatud fondi panustama täiendavate sissemaksetega.

“Sain Tallinna Tehnikaülikoolist hariduse, millest olen saanud laias maailmas uhkust tunda. Meie alma materi rõõmud ja mured jäävad minuga surmani. Kuna olin Eesti esimene digitaaltehnika (riistvara) professor, siis soovin, et minu nimeline stipendium läheks andekale ja edasipüüdlikule IT doktoriõppe üliõpilasele,” lootis Keevallik ise.

Kuidas toetada?

1. Toetusi saab teha annetuskeskkonna kaudu siin lingil
  2. Tee pangaülekanne SA Tallinna Tehnikaülikooli Arengufondi
SaajaSA Tallinna Tehnikaülikooli Arengufond
SEBEE471010052027905003
SwedbankEE572200221011286139
MärksõnaAndres Keevalliku stipendiumifond

Eraisikul annetades fondi on kuni 1200 eurot tulumaksuvaba (kande tegemisel märkida selgitusse ka isikukood). Ettevõtetel tulumaksuvaba kas kuni 3% sotsiaalmaksuga maksustatavast summast või kuni 10% maksustamiseelsest kasumist. Esimene Andres Keevalliku nimeline stipendium antakse välja 2023. aasta sügisesel SA Tallinna Tehnikaülikooli Arengufondi stipendiumikonkursil.

arengufond@taltech.ee

Jaga sotsiaalmeedias